Yüksek Basinçli Pistonlu Kompresörler

 

Ürün Kodu Basınç Piston Deplasmanı Güç Aralığı Kademe Sayısı
(bar) (lt/dk)
LYPK 40 Bar 500 Nm3/h’den 1050 Nm3/h kadar 110Kw’dan 200Kw’a 3

 

Lupamat yağsız, yüksek basınçlı ve yüksek debili pistonlu hava kompresörü % 100 yağsız

hava ile çalışması gereken tüm sektörlerde kullanılmaktadır.

– Lupamat pistonlu kompresörün Maksimum. çalışma basıncı 40 bar.

– Lupamat pistonlu kompresörün Debisi 1000 m^3/h

– Lupamat pistonlu kompresörümüz V-Tipi olup, 3 kademeden oluşmaktadır. Silindirlerimiz su soğutmalıdır.

–  Lupamat pistonlu kompresör 200 kW motor gücünde olup V-Kayış tahrikli olarak çalışmaktadır.

–  Lupamat pistonlu kompresörümüz AB-Standartlarına ve normlarına uygun olarak üretilmiştir.

–  Lupamat pistonlu kompresörün Subap, piston segmanları, yağ ve basınç sızdırmazlık elemanları HOERBIGER (ALMANYA) firması tarafından bu kompresöre özel olarak tasarlanmıştır.

– Lupamat pistonlu kompresörün her bir parçası ANSYS sonlu elemanlar programı kullanılarak tasarlanmıştır. ANSYS ile yapılan dayanım hesaplamaları sonucunda en uygun malzeme özellikleri belirlenmiştir. Üretim kolaylığı ve malzeme özellikleri göz önünde bulundurularak kademe silindirleri ve kompresörün gövdesi GG25 dökme demir, krank mili ve biyel kolları titreşim sönümleme özelliği olan GGG60 dökme demir malzemeden, piston milleri ve 3. kademe piston yüksek dayanıma sahip Karbon alaşımlı özel çeliklerden, 1. ve 2. kademe piston ve kayar yatak pistonları Aluminyum malzemeden üretilmiştir.

– Lupamat pistonlu kompresörü Her bir kademe çıkışında kullanılan su soğutmalı ara soğutucular ile yüksek sıcaklıktaki sıkıştırılmış olan hava soğutulmaktadır.

-Lupamat pistonlu kompresörü Ara soğutuculardan çıkan soğutulmuş hava daha sonrasında girdiği su ayırıcılar ile sıkıştırma aşamasında oluşan su buharı havadan ayrıştırılmaktadır.

-Lupamat pistonlu kompresörü Krank milinden tahrikli paletli pompa ile hareketli parçalar arasındaki yağlama en iyi şekilde yapılmaktadır.

-Lupamat pistonlu kompresörü  Kullanılan su pompası ve su soğutma kulesi ile Silindirler ve ara soğutucular içerisinde su, maksimum soğutma için uygun sıcaklık ve debi değerlerinde dolaşmaktadır.

-Lupamat pistonlu kompresörü Basınçlı hava sisteminde bulunan 40 barlık 890 litre kapasiteli hava tankı ile istenilen hava depolaması yapılabilmektedir.

-Lupamat pistonlu kompresörü Hava tankından çıkan yüksek basınçlı hava,hat filtrelerinden geçirilerek içerisindeki partiküllerden ayrıştırılmaktadır.

-Lupamat pistonlu kompresörü Hava filtrelerinden çıkan yüksek basınçlı temiz hava kurutucudan geçirilerek içerisinde bulunan nemden ve su buharından tamamen ayrıştırılmaktadır.

-Lupamat pistonlu kompresörü Mikro işlemci ile kumanda edilen basınçlı hava sisteminde, emiş ve çıkış hava basınçları, emiş ve çıkış hava sıcaklıkları, sistem içerisinde dolaşan su ve yağın giriş çıkış sıcaklıkları, ortam şartları çalışma esnasında devamlı olarak kayıt altına alınmaktadır.

-Lupamat pistonlu kompresörü Çalışma esnasında oluşan arıza ve uyarılar PLC ekranı üzerinden anlık olarak takip edilebilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

-Lupamat pistonlu kompresörü Basınçlı hava sistemi ihtiyaca uygun olarak mikro işlemci kumanda üzerinden programla na bilmektedir. Bu sayede istenilen basınç ve debi değerleri çalışma süresince istenildiğini gibi programlanmakta ve basınçlı hava sistemi maksimum verim ve minimum enerji tüketimi ile çalıştırıla bilmektedir.

-Lupamat pistonlu kompresörü Mikro işlemcili kumanda sisteminin sahip olduğu haberleşme modülü ile istenilmesi durumunda basınçlı hava sistemi günlük düzenli olarak firmamız daki yetkililer tarafından takip edilebilmekte. Bu sayede uzman teknik ekibimiz tarafından oluşabilecek arızalar önceden gözlemlenerek oluşmadan önce giderilecektir.

-Lupamat pistonlu kompresörü  Kompresörümüz çalışma ömrü süresince her türlü servis ve yedek parça temini garantisi bulunmaktadır.