Lupamat Pistonlu Kompresörler

Pistonlu kompresorler Tek kademeli 8 bar, İki kademeli 15 bar ve yüksek basınç tipleri ise 25-50 bar basınçlarına göre dizayn edilmiştir.

Pistonlu Kompresorler V kayış-kasnak ile tahrik edilmektedir.

Pistonlu Kompresorler Şasili ünite olarakda hava tanksız tercih edilebilmektedir

Pistonlu Kompresorler 4 kW güce kadar olan tiplerde monofaze elektrik motorları ile yol verilebilme tercihi

Pistonlu Kompresorlerde F izolasyonlu, IP55 korumalı, IE2 verimli, asenkron elektrik motoru ile kompresöre tahrik verilmektedir.

Pistonlu Kompresör kafası ve silindirleri Gri döküm EN GJL250 malzemeden, Krank mili ise yekpare EN-GJS 500-7 malzemeden dökülmüştür.

Pistonlu kompresörlerin Biyel kolu-Krank mili bağlantısı iğneli rulmanlar ile sağlanmaktadır.

Pistonlu kompresörlerin Krank milinin tasarımına entegre edilen bir çubuk yardımı ile çırpmalı yağlama yapılmaktadır.

Lupamat Pistonlu Kompresör yağının kolay boşaltılmasını sağlayan gövdeye entegre edilmiş mini küresel vana mevcuttur .Bu vananın çıkışına yağın boşaltılması riskine karşı sökülebilir kör tapa takılmıştır.

Lupamat Pistonlu kompresörler Hava soğutmalıdır :Soğutma ara ve art soğutucular ile volan pervanesinin oluşturduğu hava akımı sayesinde sağlanmaktadır.

Lupamat Pistonlu Kompresör kafasına entegre edilen gözetleme camı sayesinde yağın durumu kolayca izlenebilmektedir.

Lupamat pistonlu kompresor Basınç durumunun izlenmesi manometre ile yapılmaktadır.

Lupamat pistonlu kompresorun Çalışma kontrolü basınç şalteri ile start-stop sağlanmaktadır.

Pistonlu Kompresör işletme basıncının +1 bar değerine ayarlanmış CE sertifikaya sahip emniyet subabı ile sistemin aşırı basınca karşı güvencesi sağlanmıştır.

Pistonlu kompresörün Hava filitre elemanı kolay değiştirilebilmeyi sağlayan plastik filitre kabı içerisine yerleştirilmiştir

Lupamat pistonlu kompresorlerde Kayış-kasnak sisteminin güvenliği CE normlarına uygun olarak kapalı muhafaza ile sağlanmıştır.

Lupamat kompresörler; 4 kW motor gücü tiplerine kadar motor koruma şalteri ile direkt olarak, 5.5 kW ve üzeri motor gücü tipleri ise yıldız-üçgen kumanda panosu ile yol verilmektedir.

Lupamat Kompresör sistemine dahil edilen tek yönlü çekvalf ile sistemin havasının tekrar kompresöre geri dönmesi önlenmiştir.

Pistonlu kompresörün ünitesi hava tankı üzerine monte edilmiştir.

Lupamat kompresörün Hava tankları 2009/105/EC direktifine uygun olarak kendimiz tarafından tasarımı yapılarak üretilmektedir.

Lupamat pistonlu kompresörün Hava tanklarının hava çıkışına küresel vana takılmaktadır.Ayrıca tankların altında yoğuşma suyu tahliyesi için mini küresel vana kullanılmıştır.

Pistonlu Kompresörün aniden enerjisinin kesilmesi ve enerjinin tekrar gelmesi durumunda çekvalf ile kompresör arasında sıkışan havanın tahliyesi kollektör altına takılan mini küresel vana ile manuel olarak yapılmaktadır. 7,5 kw ve üzeri motor gücü tiplerinde ise tahliye işlemi kollektöre takılan 2/2 Y selonoid valf ile otomatik olarak yapılmaktadır.