Booster Kompresorler

Güvenli, Ekonomik, Basınçlı Hava Üretimi

Lupamat booster kompresörler, endüstriyel  kullanım için üretilmiş,düşük devirli, etkin bir sogutma ve yaglama sistemi içeren, kaliteli ve uygun malzemenin kullanıldığı yüksek performanslı, uzun ömürlü kompresörlerdir.

Bu özellikleriyle  Lupamat booster kompresörler, size gerçekten problemsiz bir çalışmanın yanı sıra verimlilik ve ekonomi saglar.

A’dan Z’ye her bir Lupamat parçası titiz bir kalite kontrolden geçer. Her bir Lupamat fabrikadan çıkıp,size ulaşmadan önce 4 saat yüksüz 4 saat yük altında çalışma testlerini tamamlar,Hava tankları çalışma basıncının 2,5 katı basınç altında, hidrolik basınç testinden geçer, yüksek emniyet düzeyine erişir.

Bütün bunlara 1968’den  günümüze elde ettiğimiz deneyimi, tüm Türkiye ve birçok dış ülkedeki satış ve satış sonrası hizmet organizasyonlarımızı katın.

Sizde güveneceksiniz…

Basınçlı havada Lupamat’ın sağlayacagı bir diger avantaj, teknik personelimizin probleminize sizden yana, sizinle birlikte çözüm getirme yaklaşımı olacaktır.

Size özgü ihtiyaçlara en uygun çözümü bulabilme…İşinizin gerektiğinden fazlasına para harcamamanıza sağlağan ya da tersine, kısa sürede yetersiz kalmayacak dogru komprasörün seçilmesi…

Geniş üretim dizisi, Lupamat ailesinden ihtiyacınız en uygun tip ve kapasitenin seçimine olanak sağlayacaktır.

 

SOGUTMA: Lupamat yüksek basınç kompresörlerin de art soğutucular,silindir,silindir kapağı ve kapağı ve gövde soğutma kanatçıkları sayesinde  ideal düzeyde bir ısı transferi yüzeyi sağlanmıştır.Tüm yüzeyler yönlendirme muhafazasının ilave fan ile hava soğutmalı olarak soğutulmaktadır.

RULMANLI BİYEL-KRANK BAGLANTISI: Biyel  kolu- krank bağlantısında iğneli rulmanlar kullanılır.Bu sayede biyel kolu tek parçadır;hrhangi bir vidalı bağlantı olmadıgı için ayrıca ayarlama gerektirmez;bu özellik montaj ve servis risklerini de ortadan kaldırır. Biyel  kollarının ,piston perno yataklarında,bronz yataklar ve iğneli  rulmanlar  kullanılmaktadır.Bütün bu özellikler Lupamat dizaynına özgü üstünlüklerdir.

BAGLANTISIZ SİLİNDİRLER: Silindirler sfero dökümden ayrı ayrı dökülüp, yüzey gerilimleri alınır,hassas toleranslarla işlenir ve gövdeye monte edilirler.Silindirlerin her yönde soğutulabilmesi bu sayede mümkündür.Silindirlerin her yönde soğutulabilmesi bu sayede mümkündür.Silindirlerin bağımsız oluşu, herhangi bir silindirin tek başına değiştirilmesine olanak vererek servis ekonomisini saglar.

KRANK VE GÖVDE: Krank milleri yekpare ve sfero, gövdeler sfero dökümdendir.Kumlanıp bekletilerek yüzey gerilimleri alınır. Krank –gövde bağlantılarında  silindirik makaralı rulmanlar kullanılır.

BALANS:Dönen parçaların güç dengelemelerinin dikkatli bir dizaynla sağlanmış olması ve montaj aşamasında hasas statik balanslarının yapılması sayesinde vibrasyon minumum düzeyde tutulmuştur.

YAĞLAMA: Yağlama sistemi olarak karmaşık olmayan , basit emniyetli,arızasız çıpmalı yağlama sistemi benimsenmiştir

ETKİLİ SUBAPLAR: Lupamat subaplarının özelliği maksimum verimlilik ve uzun ömürlülüktür.Subap sistemi olarak konsantrik halka tipi valfler tercih edilmiştir.

ELEKTRİK MOTORU: Kullanılan motorlar asenkron ,F izolasyonu ve IP 55 korumalıdır

KUMANDA: Kumanda panasu kompresör üzerine yerleştirilmiş olup gerekli tüm sigorta, şalter, kontaktörler(ANA-YILDIZ-ÜÇGEN),röleler ve diger elektirik malzemeleri bu kumanda panosu içinde yer almaktadır.Boşta kalkışı sağlayan solenoid valfler mevcuttur.

KABİN: Sağlam NPU gövde üzerinde bulunan grup dıştan bir kabin üzerinde rahatça bakım yapılmasını sağlayan servis  kapıları ve soğutma hava giriş ve çıkış basınçlarını gösteren manometre kabin üzerinde rahatça görülecek şekilde tasarlanmıştır.